![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10302094
*
nr 1030 2094
Spegel
höjd: 76 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 19:05:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 09:19:11
1
250 kr
9/4 16:43:40
2
250 kr
9/4 16:43:40
1
250 kr (Budbetjänt)
9/4 16:44:06
2
300 kr
10/4 00:18:51
1
500 kr
11/4 17:01:31
3
400 kr
11/4 17:01:31
1
450 kr (Budbetjänt)
11/4 18:54:31
4
500 kr
11/4 18:54:31
1
500 kr (Budbetjänt)
11/4 18:54:48
4
600 kr
11/4 18:58:50
1
700 kr
11/4 19:00:08
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1030 2094
Spegel
höjd: 76 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 09:19:11 | 1 | 250 kr |
9/4 16:43:40 | 2 | 250 kr |
9/4 16:43:40 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
9/4 16:44:06 | 2 | 300 kr |
10/4 00:18:51 | 1 | 500 kr |
11/4 17:01:31 | 3 | 400 kr |
11/4 17:01:31 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
11/4 18:54:31 | 4 | 500 kr |
11/4 18:54:31 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/4 18:54:48 | 4 | 600 kr |
11/4 18:58:50 | 1 | 700 kr |
11/4 19:00:08 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53